• Ewa

4 przydatne aplikacje przy prowadzeniu Instagrama

Spójny i tętniący życiem Instagram sklepu stacjonarnego to w dzisiejszych czasach kluczowy sposób zdobywania nowych klientów, zwłaszcza jeśli klienci Twojego sklepu właśnie na nim spędzają dużo czasu.


Ale jak prowadzić Instagram w wydajny sposób i nie spędzać nad nim bezsensowych godzin? Przygotowałam dla Was listę 4 bardzo przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci skuteczne planowanie Twojego profilu i osiąganie świetnych wyników.
  1. Creator Studio

Od niedawna Facebook poszerzył swoje darmowe narzędzie Creator Studio o możliwość planowania postów również na Instagramie.


Dzięki temu możesz z góry zaplanować więcej postów, które będą publikowane automatycznie o takiej porze, jaką ustawisz w systemie. Jak to zrobić?


Musisz połączyć swój profil Instagramowy z fanpage'm na Facebooku. Gdy będziesz zalogowana na Facebooku z poziomy fanpage'a wejdź w Narzędzia do publikowania.


Tam na samej górze znajdziesz informację: Zarządzaj wszystkimi swoimi postami w Creator Studio - Wypróbuj teraz. Po kliknięciu zostaniesz przekierowana do Creatora Studio.


Tam znajdziesz panel, w którym możesz tworzyć posty i kontrolować statystyki.


2. Canva


Jeśli prowadzisz własny sklep, z pewnością Canva okaże się przydatna wcześniej czy później. Tam w prosty sposób i bezpłatnie możesz stworzyć swój szablon do postów na IG. Możesz z niej korzystać w przeglądarce oraz w telefonicznej aplikacji.


Bardzo polecam zrobienie sobie planszy z logo sklepu, który możesz regularnie wrzucać do swojego Instastory, na przykład jako tło do wszelkich komunikatów.

3. Flock


Cudowna, prosta w obsłudza aplikacja, w której możesz wpisać tekst, który znajdzie się pod Twoim postem.


Co w tym takiego super?


Otóż to, że jeśli skopiujesz ten tekst z tej aplikacji do posta na Instagramie, to tekst po publikacji zachowa całe edytowanie, jakie do niego wprowadzisz. Czyli wszystkie akapity i przerwy pomiędzy linijkami zostaną na swoi miejscu, a tekst nie zbije się w jedno.


Takie opisy są o wiele łatwiejsze do przeczytania i wyglądają lepiej!


4. Hashtag Generator


Hashtagi to darmowa reklama, więc nie obawiaj się jej wykorzystać. Jeśli chcesz szybko i sprawnie wyszukiwać nowe hashtagi, to bardzo polecam Ci aplikację Hashtag Generator, która zaproponuje Ci takie #, które są podobne do tego, który zaproponujesz.


Stamtąd wystarczy skopiować wybrane hashtagi jednym kliknięciem i wrzucić je pod postem na IG.


Czy któraś z tych aplikacji jest już Ci znana? Jeśli ten post jest dla Ciebie przydatny, podziel się nim na swoich mediach społecznościowych!

54 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie