• Facebook

©2020 by changes.pl Ewa Popowska

  • Ewa

VM Masterclass. Dochodowy sklep stacjonarny x Changes.pl

Po zapowiedzi serii artykułów o zmysłach przyszła trzytygodniowa cisza.


Czasy są bardzo dziwne i bardzo nowe. Jakoś trzeba w tym wszystkim funkcjonować, ale potrzebowałam chwili, żeby ochłonąć. Moja działalność jest dedykowana sklepom stacjonarnym, których właściciele i właścicielki w obecnej chwili zastanawiają się czy w ogóle będą jeszcze normalnie funkcjonować. A usługi VM w Polsce i bez pandemii są luksusem. W związku z czym moja firma stoi pod znakiem zapytania. Nie ma co udawać, że jest gładko, bo nie jest. Media społecznościowe twierdzą, że to doskonały czas na dokształcanie się, sprzątnięcie wszystkich zakamarków mieszkania i podboje kulinarne.


Ja się z tym całkiem zgadzam. W dalszym ciągu robię kursy, doszkalam się i czytam książki. Miałam w spokoju tworzyć swoje kompendium wiedzy o VM, ale jednak coś mnie przyblokowało. Ciężko jest nie pomyśleć „a po co to teraz komu?” i po prostu popaść w marazm. Ciężko jest pisać o dotyku, kiedy nie możemy uścisnąć sobie ręki. Więc zaczęłam tworzyć artykuł z inspiracjami, żeby przynajmniej coś się działo na blogu. Ale... nie mogę go skończyć od ponad tygodnia.Zdjęcie insiracja z niedoszłego posta z inspiacjami
W międzyczasie odkryłam grupę zrzeszającą właścicielki sklepów. Wzięłam udział w jednym z webinarów i zobaczyłam, że gdzieś tam jest więcej osób takich jak ja, którzy naprawdę nie wiedzą, czy usiąść i płakać, czy działać mimo wszystko, czy może obydwie rzeczy naraz. Pomyślałam, że nie mam nic do stracenia, za to czasu mam na prawdę dużo.


Napisałam do założycielki grupy, Agnieszki Sochy z propozycją bezpłatnej zdalnej konsultacji VM w jej sklepie. Jest to jedna z pozycji moich usług - mogłabym komuś pomóc i jednocześnie poćwiczyć swój warsztat, bo forma szkoleń online nie jest mi jeszcze tak dobrze znana jak szkolenia w realu. Od słowa do słowa powstał pomysł zorganizowania live’a na grupie Agnieszki, podczas którego na przykładach sklepów pozostałych członkiń opowiedziałabym o podstawach VM.Kolejne zdjęcie inspiracja z niedoszłego posta z inspiracjamiCzy prowadziłam kiedyś live? Nie. Czy opowiadałam coś do kamery na moich instastories Changes? Nie. Czy lubię występować publicznie? Nie bardzo.


Czy strasznie się cieszę, że mogę zrobić coś, czego nigdy nie robiłam, poznać przedsiębiorcze babki, które są otwarte na zmiany i nie poddają się bez walki? Jak cholera.


Czy ten pomysł powstałby gdyby nie pandemiczne okoliczności? Wątpię. Dlatego sama mając mnóstwo wątpliwości co do moich działań, strategii, oferty i racji oferowania usług VM w czasie kryzysu ekonomicznego, robię sobie mojito z cytryn, których mi aktualnie nie brakuje.Zapraszam więc wszystkie właścicielki i wszystkich właścicieli sklepów na VM Masterclass.


Gdzie: Grupa na Facebooku Sklep stacjonarny - grupa przedsiębiorczych kobiet (Wstęp tylko dla właścicielek sklepów)

Kiedy: 1 kwietnia 12:00-14:00


Podczas wykładu przeanalizuję przykłady z 8 sklepów z różnych branż, dzięki którym uczestniczki będą mogły dostrzec pola do zmiany również w swoich sklepach. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że czas bez klientów, to doskonały moment na przeanalizowanie swojego asortymentu, sposobu ekspozycji, zaplanowanie zmian oraz ich wdrożenie. Nigdy nie ma na to czasu - więc kiedy, jak nie teraz?Stworzyłam również ofertę kryzysowego VM dla tych, którzy chcieliby skorzystać z porad szytych na miarę - odsyłam do mojego sklepiku. Klik!


Ściskam wszystkich z domowego biura!

39 wyświetlenia